W celu kupienia biletu kliknij przycisk poniżej. Przekieruje Cię to na stronę evenea.pl, gdzie wystawione są bilety na wydarzenie.

Czym jest Sensei Game Jam?

Sensei Game Jam (#senseigj) to 48 godzinne wydarzenie polegające na tworzeniu gier – planszowych jak i cyfrowych. W tym roku uczestnicy będą tworzyć gry w Instytucie Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego w dniach 9-11 grudnia. Główną ideą Sensei Game Jamu jest pomoc niedoświadczonym uczestnikom w stworzeniu czegoś nowego z pomocą mentorów którzy dzięki swojemu doświadczeniu mogą wesprzeć praktycznie w każdej dziedzinie game devu.

Aby być na bieżąco z wydarzeniem, podaj swój adres email.

Nauka

Game Jam to nie tylko rywalizacja, ale również intensywna nauka.

Nowi znajomi

Poznasz dużo ciekawych, zwariowanych i nadających na tych samych falach co ty ludzi.

Zabawa

Gra o rzucaniu smartfonem? Czemu nie, tutaj wszystko jest możliwe.

Doświadczenie

Spotkasz ludzi z branży którzy chętnie podzielą się z Tobą swoim doświadczeniem.

PROGRAM

Uwaga: podane godziny mogą ulec niewielkiej zmianie.

Piątek, 09 Gru

17:00 Rejestracja uczestników

18:00 – 19:00 Prelekcja 1 / Prelekcja 2

19:00 – 20:00 Prelekcja 3 / Prelekcja 4

20:00 – 20:30 Oficjalne rozpoczęcie Sensei Game Jamu

20:30 – 21:00 Formowanie zespołów

21:00 Ogłoszenie tematu

22:00 Kolacja

Sobota, 10 Gru

09:00 Śniadanie

15:00 Obiad

20:00 Kolacja

Niedziela, 11 Gru

09:00 Śniadanie

14:00 Koniec czasu tworzenia gier

14:30 Obiad

15:30 Prezentacje gier

17:30 Głosowanie na gry

18:00 Rozdanie nagród

18:30 Koniec imprezy

PRELEGENCI

Przed rozpoczęciem wydarzenia zaplanowane są prelekcje, które będą prowadzone przez doświadczone w boju osoby. Podczas tych prelekcji nauczycie się rzeczy praktycznych, jak i merytorycznych.

Tomasz Jaworski

Tomasz Jaworski

Unity Developer w The Knights of Unity / Co-Founder PatchKit.net

Temat prelekcji:

Jak szybko nauczyć się robić gry w Unity? 

Oprócz tego na koniec prelekcji zostanie przeprowadzony ekspresowy kurs Unity dla początkujących.

Uczęszcza do klasy maturalnej na profilu matematyczno informatycznym w I LO w Legnicy. Od lat interesuje go tworzenie gier i narzędzi. Obecnie pracuje przy tworzeniu serwisu do dystrybucji gier o nazwie PatchKit.net.

Michał Kłoś

Michał Kłoś

Unreal Engine Developer / Senior Shader Programmer, Layopi Games

Temat prelekcji:

Jak dostatkować grę na jamie?

Kończy studia na Politechnice Wrocławskiej, gdzie pomaga w organizacji koła naukowego TK Games. Pracuje w Layopi Games jako programista grafiki i shaderów przy niezapowiedzianej jeszcze grze AAA. Jest miłośnikiem Game Jamów, na których był już niezliczoną ilość razy.

Paulina Vera Szmidt

Paulina Vera Szmidt

Senior Tester, Huuuge Games / Rudy Dziobak

Temat prelekcji:

Game Jam QA. Jak i po co testować grę na jamie?

Jako dzieciak marzyła, żeby zostać piątym Żółwiem Ninja i gwiazdą rocka, więc oczywiście została geografem i testerem gier. Testować zaczęła w 2007 roku i nadal nie zmieniła zawodu. Obecnie jest senior testerem w Huuuge Games oraz założyła Rudy Dziobak, gdzie testuje indyki.

Jej ulubiona czarodziejka to Sailor Mercury.

Damian 'Threef' Komorowski

Damian 'Threef' Komorowski

Indie Game Developer

Temat prelekcji:

Generowanie proceduralne zaoszczędzi ci trochę czasu… jak się go nauczysz.

Jest niezależnym twórcą gier. Tworzy je od 5 lat, obecnie pracuje w GameMakerze. Jest moderatorem forum GMClan.org, a na koncie ma skończonych 56 gier.

MENTORZY

Każdy chętny, z naciskiem na nowicjuszy, będzie mógł stworzyć grę pod okiem mentora. Dzięki temu poznasz ich techniki pracy oraz zdobędziesz niezwykłe umiejętności.

Krzysztof 'Dalton' Pachulski

Krzysztof 'Dalton' Pachulski

Game Designer & Unreal Engine Developer, MythicOwl

Uczestnik oraz organizator wielu game jamów. Na swoim koncie ma nagrodę za najlepszą grę w Unreal Engine 4, którą zdobył na Nordic Game Jamie 2016. Ze wszystkich jamów wyciąga maksimum, lubi poznawać nowych ludzi oraz tworzyć gry w zupełnie nowych składach. Jest członkiem zarządu Koła Naukowego Twórców Gier „Polygon”. Obecnie pracuje w studiu MythicOwl.com, gdzie zajmuje się tworzeniem gier na VR.

Adam Małek

Adam Małek

COO, The Knights of Unity

Od 4 lat zaangażowany w rozwój koła naukowego TK Games, gdzie przez 2 lata piastował funkcję wiceprezesa.Jeden z założycieli The Knights of Unity – firmy profesjonalnie zajmującej się tworzeniem oprogramowania do gier, przy którym inni wymiękają. Uwielbia dopieszczać gry nadając im niepowtarzalną estetykę za pomocą shaderów, animacji i systemów cząsteczek.

Łukasz Spierewka

Łukasz Spierewka

Junior Programmer, CD Projekt RED

Programuje, organizuje game jamy, często widziany na festiwalach growych. Obecnie pracuje w CD Projekt RED nad Gwintem, wcześniej maczał palce w SUPERHOT oraz silniku Unity.

Konrad Czernik

Konrad Czernik

Lead Concept Artist, Techland

Pracuje w firmie Techland od 2006 roku. Konceptuje wszystko, ale jego specjalnością są postaci. Na podstawie jego konceptów powstały m.in. seria Dead Island, seria Call of Juarez czy Hellraid. Obecnie zajmuje się kreowaniem wizji artystycznej gry i odpowiada za wygląd i produkcję wszystkich postaci.

Damian 'Threef' Komorowski

Damian 'Threef' Komorowski

Indie Game Developer

Jest niezależnym twórcą gier. Tworzy je od 5 lat, obecnie pracuje w GameMakerze. Jest moderatorem forum GMClan.org, a na koncie ma skończonych 56 gier.

Andrzej Koloska

Andrzej Koloska

Game Maker / Producer, Strange New Things

Andrzej to prawdziwy człowiek orkiestra. Zawodowo producent z wieloletnim doświadczeniem i masą wydanych gier na różne platformy (np. Real Boxing, Necrovision, Hellraid: The Escape czy Spedball PS). Zajmował się również game designem, level designem, programowaniem i QA. W branży od 12 lat, pracował łącznie przy ok. 50 tytułach w studiach takich jak Techland, Vivid Games, CD Projekt RED, Nicolas Intoxicate, The Farm 51 czy Intoxicate Interactive. Po godzinach twórca ShooterTutorial.com

Adam 'Szopen' Andrzejczak

Adam 'Szopen' Andrzejczak

Unreal Engine Indie Developer, Freelancer

Od ponad roku tworzy niezależną grę, która zrewolucjonizuje i zdominuje rynek gier typu MOBA. Kiedy nie buja w obłokach, uczestniczy w game jamach i eventach branżowych. Jest członkiem Koła Naukowego Twórców Gier „Polygon”. Obecnie współpracuje przy projektach VR z Platige Image, wcześniej zamoczył palec w procesie tworzenia gry SUPERHOT.

Przemysław Solski

Przemysław Solski

Game Designer, Ten Square Games

Pracował jako game designer przy Soulboxie, współpracował przy tworzeniu gry planszowej Labyrinth. Ukończył studia na kierunkach historia sztuki i archeologia. Jego staż w Ten Square Games to 3 lata. Przemek poprowadzi team planszówkowy.

FAQ

Przygotowania

Jak skontaktować się z organizatorami Sensei Game Jam?

Skontaktować się z nami można na kilka sposobów:

  • mailowo na adres info@senseigamejam.pl
  • napisać prywatną wiadomość do strony SenseiGameJam na facebooku
Jak się zarejestrować?

Zarejestrować się można poprzez kupienie biletu wstępu (bilety będą kosztować 30zł). O dostępności biletów powiadomimy na stronie wydarzenia na fb oraz mailowo osobom, które podały swój adres email na stronie www.senseigamejam.pl (ten email zostanie użyty tylko, aby informować o Sensei Game Jamie, obiecujemy).

Będą bilety?

Tak, rejestracja jest równoważna z kupieniem biletu. Cena biletów będzie wynosiła 30zł. Cała suma zostanie przekazana na organizację jamu, żeby uprzyjemnić wszystkim pobyt na wydarzeniu. 

Czy muszę mieć specjalne umiejętności, aby uczestniczyć w Sensei Game Jamie?

Mimo. że posiadanie umiejętności programistycznych jest ważne, doświadczenie w kodowaniu nie jest konieczne. Graficy, designerzy, programiści oraz dźwiękowcy... wszyscy będą mile widziani!

Czy będzie dostępny parking?

Tak, przy Instytucie Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego mamy do dyspozycji bezpłatny parking dla uczestników wydarzenia.

Czy organizatorzy zapewniają repozytorium systemu kontroli wersji (svn, git, ...)?

Organizatorzy nie zapewniają repozytorium, uczestnicy mogą zapewnić je sobie we własnym zakresie. Posiadanie nie jest wymogiem.

Co powinienem zabrać na Sensei Game Jam?

Uczestnikom zostanie udostępniony internet WI-FI, więc powinieneś zabrać ze sobą swój komputer z bezprzewodową kartą sieciową.
Jeśli masz zamiar spać na wydarzeniu - zabierz ze sobą karimatę, spiwór i poduszkę. Stopery douszne są dobrym pomysłem.

Jak dostać się na Sensei Game Jam?

Mapka znajduje się poniżej. Jest to budynek wydziału Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego.

Czy muszę przyjść ze swoim zespołem?

Nie, nie musisz przychodzić ze swoją grupą. Po oficjalnym rozpoczęciu będzie czas na wymianę pomysłów z innymi uczestnikami i utworzenie grup. Zespoły będą liczyły maksymalnie 5 osób, nikt nie pozostanie bez grupy. Jeśli boisz się, że nie znajdziesz grupy, to może warto zapisać się do trybu sensei.

Czy jest limit wieku uczestników?

Uczestnicy przed ukończeniem 18 roku życia muszą mieć pozwolenie opiekuna prawnego.

Organizacja

Czy muszę fizycznie być na miejscu, aby uczestniczyć w Sensei Game Jamie?

Tak. Nie przewidujemy możliwości uczestnictwa online.

Jaki jest limit uczestników

Przewidujemy maksymalnie 140 osób.

O co chodzi w trybie Sensei?

Wszyscy uczestnicy podczas zakupu biletów wybierają, czy chcą brać udział w trybie Sensei lub klasycznym.

Tryb Sensei oznacza, że zostaniesz przydzielony do losowej grupy i losowego mentora, który poprowadzi i pomoże waszej grupie stworzyć grę w zadanym czasie. Będzie możliwość brania udziału w trybie Sensei będąc w grupie ze swoim znajomym, informację o tym wystarczy nam przekazać pierwszego dnia Game Jamu przy wejściu.

Czy będzie jakieś wyżywienie?

Tak podczas trwania wydarzenia zapewniamy wyżywienie. Szczegółowy harmonogram posiłków jest uwzględniony w planie wydarzenia.
Każdy uczestnik będzie miał dostęp do wody mineralnej, kawy oraz herbaty. Zapewniamy też dostęp do czajnika elektrycznego. Na terenie obiektu są również automaty z przekąskami.

Czy mogę iść do domu się przespać?

Tak, każdy uczestnik będzie mógł opuścić obiekt. Możliwe, że w nocnych-porannych godzinach powrót na wydarzenie będzie utrudniony, ta informacja znajdzie się na broszurkach informacyjnych, które otrzyma każdy uczestnik.

Czy można nocować na terenie obiektu podczas trwania wydarzenia?

Tak, do dyspozycji uczestników przez cały czas będzie dostępna przestrzeń do spania, gdzie każdy będzie mógł rozłożyć swoje karimaty i śpiwory.

Tworzenie gier

Czy będzie temat?

Tak, będzie temat. Zostanie on ogłoszony w piątek, 8 grudnia przed samym rozpoczęciem Game Jamu.

Jaki typ gry muszę stworzyć?

Jest pełna dowolność tworzonych gier. Ze względu na dobre imię partnerów, którzy współpracują z nami przy organizowaniu tego wydarzenia zabronione są treści pornograficzne oraz z ekstremalną przemocą, szczególnie wobec kobiet, dzieci, bezbronnych.

Do kogo należą prawa autorskie do stworzonej gry?

Prawa autorskie w pełni należą do zespołu, który grę wykonał.

Czy jest to konkurs?

Tak. Każda drużyna, która stworzy i zgłosi swoją grę, będzie miała możliwość jej prezentacji przed innymi uczestnikami. Po prezentacjach odbędzie się głosowanie, w którym będą brać udział wszyscy uczestnicy Sensei Game Jamu 2017.

Z jakich materiałów mogę skorzystać w swojej grze?

Można korzystać ze wszystkich ogólnie dostępnych materiałów, zarówno darmowych jak i płatnych.
Jedynym wymogiem jest poinformowanie przed prezentacją, z czego się skorzystało.

Zakończenie

Kto wybiera, która gra jest najlepsza?

Każdy uczestnik będzie głosować na ulubioną grę.

Instytut Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego